Jóga

 

Přijďte si do našeho studia pro cvičení, zábavu, odpočinek, inspiraci, i nová přátelství

 

Motto:

Jsem unavená, jsem ospalá? Tyto pocity neznám. Jak to?

No přeci praktikuji jógu....

 

 

Proč cvičit právě jógu?


Nikdy není pozdě .....začít mládnout :o)
 
·         Vytváří fungující celek z těla, duše a mysli. Jóga učí ovládat a šetřit pohybový aparát a pohyby (předklony, záklony, úklony a rotace) mají též silný a vitalizující vliv na vnitřní orgány.
·         Prorýsuje a transformuje celé tělo. Pomalý a řízený pohyb, kterým se jóga vyznačuje, je strůjcem efektivního rozvoje svalů nejen na povrchu těla, ale především svalů –hlubokých, které jsou důležité pro správné fungování celého organismu.
·         Zlepšuje výživu těla. Mnoho pozic stimuluje buněčnou činnost i trávící a vylučovací orgány, čímž dochází k harmonizaci všech vnitřních procesů. Skladba potravy se postupem času přirozeně mění k vyvážené, nezatěžující a lehké. To vede k postupné podpoře metabolismu a ztrátě nadbytečných kilogramů.
·         Redukuje stres a napětí. Pozice (ásany) a dech jsou úzce spjaty. Jógové dýchání rozvíjí kapacitu plic a dokáže využít i ty oblasti plic, které se obecně v běžném životě nevyužívají. Řízeným dýcháním dochází k odbourávání napětí a stresu, stejně jako ke snížení převahy sympatické nervové větve (adrenalin, kortizol,...), která nás drží v napětí. K uvolnění dochází při pravidelných relaxačních a meditačních cvičeních.
·         Pomáhá nalézt vnitřní klid a mír. Cvičení jógy má pozitivní vliv na nervovou soustavu tím, že snižuje tepovou frekvenci a krevní tlak. Zaměření pozornosti na přítomnost má revitalizační a ozdravující účinky. Cvičení pozic, řízený dech a relaxace prohlubují stav vnitřního klidu a harmonie.
·         Zlepšuje koncentraci. Dochází k postupnému zjemnění cítění a vědomí vlastního těla.
·         Kultivuje pozitivní energii. Energii často ztrácíme negativním myšlením, stresy, strachy, soudy a porovnáváním. Jóga nás učí odpoutat se od nich a zaměřit svou pozornost na pozitivní myšlenky a na sebe sama v přítomném okamžiku.
Rozvíjí cestu ke spiritualitě. Jóga je fyzickým i mentálním tréninkem

 

 

 

 

Zpět